3 MAYIS DÜNYA ELEKTRİK – ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ GÜNÜ

Mühendislik; gıda, tekstil, inşaat, makine, elektrik, elektronik, haberleşme, mekatronik, biyomedikal gibi bir çok alanı kapsamaktadır ve bu alanlar gittikçe genişlemektedir. Esasında mühendisliğin bir vidaya kadar özelleşmesi de iyi bişeydir. Bu şekilde teknolojik anlamda uzmanların daha da uzmanlaştığını düşünebiliriz.

3 Mayıs Dünya Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Günü
“3 Mayıs Dünya Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Günü”

Alanında uzman teknik insanların sayısının artması bir ülkenin gelişmişliğiyle doğru orantılır. Tabi bunun yanı sıra mühendisliğe verilen değer de önemlidir. Dünya genelinde teknoloji ile birlikte mühendisliğin önemi artmaktadır fakat ne yazık ki ülkemizde mühendisliğe verilen önem gerekenden azdır.

 

 

 

 

Mühendislik demek üretim demektir, tasarruf demektir, gelir demektir ve en nihayetinde gelişmişlik demektir. Ülkemizde ve dünyada tüm mühendislik dallarına verilen değerin artması ümidiyle “3 MAYIS DÜNYA ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ GÜNÜ”nüzü kutluyorum.

3 MAYIS DÜNYA ELEKTRİK – ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ GÜNÜ” üzerine 2 yorum

  1. Mühendisliğe ve Mühendislere verilen değerin artması umuduyla, 3 Mayıs Dünya Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Günümüz kutlu olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.