HAKKIMIZDA

Öğrencilik yıllarında bilgi paylaşmak amacıyla kurmuş olduğumuz ElektroKampus forum sitesi günümüzde facebook sayfası olarak hizmet vermektedir. NetworkKampus de aynı gelenekle kurulmuş bir blog sayfasıdır.

NetworkKampus’ün amacı kusursuz bir network uzmanı yetiştirmek değil, “network’ün N’si”ni bilmeyenleri gereksiz karmaşadan uzaklaştırarak adım adım bilgilendirmektir.

“Network’ün N’si…”

Böylece yoğun akademik dile çok girmeden hatta ara ara piyasa dili ile de devam ederek ve laboratuvar ortamında denemeler yaparak network konusu tanınmış ve ana mantık çözülmüş olacaktır.   

“Ana amaç ana mantıktır…”

Bu bilgiler ile kısa sürede laboratuvar ortamında çalışma başarıldıktan sonra tabi ki daha detaya inmek ve profesyonelleşmek ikinci bir aşama olacaktır. Hatta profesyonel bir kurumdan eğitim almak ve sınavlarına girilerek gerekli sertifikaları almak çok önemlidir.

Laboratuvar ortamında ki pratiklere ek olarak bazı network terimlerinin açıklamalarını “Temel Bilgiler” kısmında anlatacağım. Ayrıca bir network uzmanının fikir sahibi olması gereken Voice konusunda, bazı programların kurulumları hakkında veya Linux işletim sistemleri hakkında da bilgileri vermiş olacağım. 

“Temel Bilgiler, Network, Voice, Linux…””

Sitede ki makaleleri çeşitli kaynaklardan yararlanarak ve kendi yorumumu katarak yazdım.  Laboratuvar kısımlarındaki çalışmalar da tarafıma aittir. Ayrıca site içerisindeki hemen hemen tüm şemalar, tablolar ve fotoğraflar kendi çizimimdir. Günümüzde engellenemeyen “kopyala-yapıştır modası” çığ gibi büyümüşken emek harcanmış içeriğin değeri de artmıştır.

“Emek harcanmış içerik…”

Son yıllarda Mühendislik fakülteleri ve kontenjanları artmış dolayısla da mühendislik öğrencilerinin sayısı da artmıştır. Bu olay da biz mühendislere bir sorumluluk doğurmuştur. Sitemizde mühendislik öğrencilerine yönelik tavsiyeler ve yönlendirmeler içeren makaleler de yazacağım.

“Artık sadece fark oluşturabilen mühendislik öğrencisi başarılı olacaktır.”

[email protected]