LEDLine

ledline dis aydınlatma

LEDLine aydınlatma son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Piyasa genelinde lineer led veya linear led adıyla da anılan modeller çizgisel ışık kaynağıdır. Bu ürünler LED teknolojisini kullanır.

LEDLine Aydınlatma Nedir?

ledline ln34

LEDLine aydınlatma alüminyum ekstrüzyon gövdeden oluşur. Gövde alüminyum led profil olarak da geçer. Alüminyum profil ürünün en dış kasasıdır. LED kasa olarak da görebilirsiniz.

Kasa içerisinde alüminyum PCB çubuk LED bulunur. Hem çubuk ledin hem de profilin alüminyum olması ısı transferini hızlandırır. Yüksek sıcaklıktan korunan ledler çok daha uzun ömürlü kullanılabilir.

Kasa içindeki çubuk LED üzerine CNC makinesi ile eşüt şekilde polimer veya silikon diye anılan şeffaf yalıtım malzemesi dökülür. Suya, nema ve toza karşı IP koruma altına alınan LEDLine ürünler dış mekana uygun hale gelir.

En üstte ise UV korunumlu darbeye dayanıklı difüzör kapak vardır. Bu kapak ışığın düzgün ve homojen şekilde yayılmasını sağlar. Ayrıca uzun yıllar güneşten zarar görmez.

LEDLine Çeşitleri Nelerdir?

LEDLine ürünler sabit ışık olarak 3000K ila 6500K arasındaki beyaz tonlarından biri, gün ışığı veya sarı şeklinde sabit ışık verir. Renkli kategorisinde ise amber, kırmızı, yeşil veya mavi ışık renklerinden birini seçebilirsiniz. Hareketli kayar ışıklar ise RGB DMX sistemi ile gerçekleştirilir. Bu modeller ile müziğe duyarlı uygulamalar bile yapabilirsiniz.

LEDLine Aydınlatma Nerelerde Kullanılır?

Çok sayıda örnek verebiliriz. Bina dış aydınlatma, cephe aydınlatma, köprü, kümbet, cami, kilise, konferans salonu, restoran, sahne, nikah salonu, tiyatro, konser alanı, park, sokak, istinad duvaru, yürüyüş yolu, dil kursu, dans kursu, okul, fitness, dersane, spor salonu, lokanta, disko, düğün salonu, kafe, hastane, eğlence merkezi, ofis, çay bahçesi, hostel, otel, yurt, cafe, belediye binası, kamu binası, plaza, galeri, iş merkezi, kapalı spor salonu, rezidans, AVM, kule…

ledline dis aydinlatma

LEDLine Ürünler Nasıl Montaj Edilir?

Çoğu modelde montaj ayağı bulunur. Bu ayak vida, çift taraflı bant veya silikon ile yüzeye tutturulur. Sonra LEDLine ürün geçmeli şekilde bu ayaklara takılır. Alt boşluğa kablo gizlenir. Bazı daha kalın modellerde güç kaynağı gizleme yeri bile vardır. Çok sık kullanılan LEDLine LN34 modelinin montaj detayı aşağıdadır.

ledline montaj

 

LEDLine Güç Seçenekleri

Ürünler genelde 24 Volt led güç kaynağı (power supply, LED trafo, LED driver, LED sürücü, adaptör) ile beslenir. Metrede 5 Watt’tan çok yüksek Watt’lara kadar seçenekleri vardır. Dekoratif amaç için kullanacasanız düşük güçler, genel aydınlatma için ise yüksek güçleri tercih edebilirsiniz.

Tüm ürünler için cubukled.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir